Avukatların E-Tebligat adresini aktif hale getirmek için yapacağı işlemler!AVUKATLARIN E-TEBLİGAT ADRESİNİ AKTİF HALE GETİRMEK İÇİN YAPACAĞI İŞLEMLER!

E-TEBLİGAT.GOV.TR ADRESİNE GİRDİKTEN SONRA, E-TEBLİGAT PROTALINA GİR SEÇENEĞİNE TIKLIYORUZ.

KARŞIMIZA https://portal.etebligat.gov.tr/login ADRESİ ÇIKACAK,ÇIKAN SAYFANIN ALT KISMINDA E-İMZA BUTONUNA GÖRECEKSİNİZ. BURAYADA TIKLIYORUZ.

YİNE KARŞIMIZA ÇIKAN SAYFADA BULUNAN YÖNERGE KISMINDAKİ 2 NUMARALI MADDE DE BULUNAN TIKLAYINIZ YAZISINA BASIYORUZ, DOWNLOAD YAPTIKTAN SONRA İNEN DOSYAYA TIKLAYIP MASAÜSTÜNE KURACAKSINIZ. BU İŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA MASAÜSTÜNÜZDE ‘PTT UETS E-İMZA’ UYGULAMASI GÖRECEKSİNİZ. BU UYGULAMAYA TIKLAYIN.

SAYFADA BULUNAN TC KİMLİK NO KISMINA NUMARANIZI YAZIN VE İMZALA BUTONUNA TIKLAYARAK SİSTEMİN 6 HANELİ GEÇİCİ KOD ÜRETMESİNİ SAĞLAYIN. ÜRETİLEN KODU KOPYALAYIN!

DAHA SONRA MASAÜSTÜNE YÜKLEDİĞİNİZ ‘PTT UETS E-İMZA’ UYGULAMASINI AÇIN VE ‘KODU YAPIŞTIR’ BUTONUNA TIKLAYIN YA DA DİLERSENİZ 6 HANELİ GEÇİCİ KODU ALANA YAZIN VE GÖNDER BUTONUNA TIKLAYIN!

AÇILACAK PENCEREDE BİLGİLERİ GÖRDÜKTEN SONRA İLERİ DİYİNİZ. SONRASINDA E-İMZA SAYFASI AÇILACAK VE E-İMZA PİN KODU İSTENECEKTİR.PİN KODUNU GİRDİKTEN SONRA PTT E-TEBLİGAT SAYFASINDA, SAYFANIN SAĞ ÜST KÖŞESİNDE ‘HESABIM’ BÖLÜMÜ AÇILACAK. AÇILAN HESABIM BÖLÜMÜNDE İLK ÖNCE CEP TELEFONU DOĞRULAMASI YAPACAKSINIZ. BU İŞLEMİ YAPTIKTAN SONRA SAYFAYI KULLANABİLİRSİNİZ.
.
SON OLARAK UYAP AVUKAT PORTALINA GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA ‘ADRES BİLGİLERİ’ KISMINDAN YENİ ADRES EKLE KISMINA TIKLAYARAK TEBLİGAT ADRESİNİ EKLEYEREK SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE KULLANABİLİRSİNİZ.
.

Yorum Gönder

0 Yorumlar